skoda Octavia nawigacja

Przez długi czas multimedia automobilowe ograniczały się do przeznaczeń wyłącznie w wysokiej klasy samochodach, limuzynach i pojazdach rekreacyjnych. Pomysł oglądania filmów bądź też grania w gry w samochodzie trafił do kluczowego nurtu zainteresowania na świecie dopiero w późnych lat 90-tych i wczesnych XXI wieku, a nawet w owym czasie multimedia automobilowe były w kolosalnej mierze ograniczone do drogich jednostek wideo oraz nieporęcznych magnetowidów czy też obszernych systemów DVD.

nawigacja do Volkswagen Golf VII

Multimedia do samochodu: co się dzieje dzisiaj?
Obecnie multimedialne możliwości są osiągalne dla wszystkich kierowców, co jest dostrzegalne w bogatych w funkcje samochodach. Odpowiednio to, nie ma niemal żadnych limitów co do sposobu konfigurowania automobilowego systemu multimedialnego, a jedyną miarodajną kwestią jest to, że potrzebujesz zarówno komponentu audio, jak oraz wideo.

Są dziesiątki różnych sprzętów oraz sprzętu i wszystkie muszą ze sobą współpracować w samochodowych multimediach. Najczęściej umieszcza się je w ramach trzech podstawowych kategorii:

•    ekwipunek audio
•    sprzęt wideo
•    źródła mediów

Część audio samochodowego systemu multimedialnego z reguły składa się z istniejącego systemu dźwiękowego, chociaż istnieją miarodajne różnice. Niektóre z komponentów audio, które zazwyczaj znajdują się w samochodowych systemach multimedialnych, obejmują:

•    jednostkę główną
•    głośniki
•    procesor dźwięku
•    słuchawki

Słuchawki wolno odnaleźć już w zwykłych samochodowych systemach audio, lecz są one o wiele częściej wykorzystane w połączeniu z multimedialnymi samochodami. Przewodowe słuchawki żądają gniazda słuchawkowego w jednostce głównej, odtwarzaczu wideo lub ewentualnie w innym miejscu, natomiast słuchawki bezprzewodowe mogą wykorzystywać sygnały podczerwieni bądź też RF.

Większa część innych składników audio jest nadzwyczaj podobna do tych w schematycznych samochodowych systemach audio, z kilkoma wyjątkami, takimi jak jednostka główna. W trakcie kiedy w konfiguracji multimedialnej wolno używać normalnego radia samochodowego, jednostki z głowicami wideo są znacznie odpowiedniej zaadaptowane do celu.

Jak wybrać?
To przede wszystkim powinno być przemyślane już na poziomie wybierania samochodu. Jeśli tudzież zabieramy się za wyposażenie już później w głównej mierze musimy wziąć pod uwagę czynniki takie jak: budżet, wykorzystanie, częstotliwość użytkowania. Całe szczęście nowoczesne marki dają nam do dyspozycji kompleksowe rozwiązania, a sprzedawcy systemów multimedialnych do wozów są niezmiennie gotowi do pomocy w wyborze tego w największym stopniu wyśmienitego. Warto niemniej jednak wcześniej samemu zrobić rozeznanie w opcjach oraz cenach na rynku, żeby nie dać się naciągnąć.