Kraków – rozwój w aspekcie komunikacji i transportu

Jednym z największych wyzwań w większości miast w naszym kraju jest komunikacja. Polskie gminy są nie zaadaptowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost liczby pojazdów na naszych szosach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji które musi rozpocząć prawie każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Drogi i transport miejski to priorytet, który pozwoli polepszyć zadowolenie mieszkańców jak również usprawni całość gospodarki miasta.

Wśród okolicznych gmin, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wybijają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować dużo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami oraz remonty istniejących tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.kandydaci na prezydenta Krakowa
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko następne linie komunikacji, ale również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale również tramwajami. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.