hydrolat do tłustej cery

Kosmetykinaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat do ciała

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z rozkoszą użytkowane, bo mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, barwników i złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i porządnie ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla skóry wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Do perfekcji łagodzi skórę po depilacji lub gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dodać do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one nadzwyczaj łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy przystosować według ulubionego zapachu czy też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, ale i o naturę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.